Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak zamaskować kaloryfer – porady i pomysły

25 listopada 2020


Kaloryfer nie dla każdego jest elementem wystroju wnętrza, który ma być eksponowany. Czasami kaloryfery są stare i zniszczone, czasami po prostu nie pasują do przestrzeni i czekamy na to, aby wreszcie móc je wymienić. Bez względu na to, jaka jest motywacja, są sprytne sposoby i rozwiązania na to, by kaloryfery zamaskować. Jak to zrobić? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Jak zamaskować kaloryfer w mieszkaniu od zaraz
Nie każdy ma czas i możliwości, aby tworzyć różnego rodzaju obudowy na kaloryfer. Dlatego też jedną z najlepszych podpowiedzi, jaką można dać estetom, którzy nie mogą znieść widoku swojego kaloryfera, to ta dotycząca zakupu ładnych tekstyliów do udekorowania okna. Warto postawić na nowe zasłony, a także firanki. Kaloryfery często ulokowane są właśnie pod oknem, dlatego też udekorowanie go spowoduje, że stracimy je z oczu.

Obudowa na kaloryfer
Zamaskowanie kaloryferów tylko i wyłącznie za pomocą zawieszonych firan i zasłon to może być zbyt mało. Wtedy można sięgnąć po bardziej radykalne środki, a mianowicie zamówić u stolarza obudowę na kaloryfer, która robiona jest na wymiar. Taka obudowa nie będzie bardzo dużym wydatkiem, natomiast bez wątpienia pozwoli na to, aby szpecący wnętrze kaloryfer wreszcie mógł zniknąć nam z oczu. Osoby, które posiadają jakieś talenty do majsterkowania i mają do tego zacięcie, mogą też taką obudowę wykonać we własnym zakresie. Wystarczy znaleźć tutoriale i podpowiedzi na przykład w internecie. Czasami trzeba zrobić niewielki stelaż, na który następnie nakłada się wybrane przez siebie materiały. Trzeba tylko pamiętać o tym, że obudowa powinna być ażurowa. W innym wypadku zatrzyma się ruch powietrza i w pomieszczeniu będzie zimno.

Kaloryfer w niebanalnym kolorze
Czasami nie pomoże nawet obudowa na kaloryfer, ponieważ wnętrze urządzone jest w jakiś wyjątkowo oryginalny sposób i wszystko odcina się od ścian, przyciągając jeszcze większą uwagę. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być pomalowanie kaloryfera na kolor, który nawiązuje na przykład do tapety lub farby, którą pomalowano ścianę w pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskuje się efekt spójności, a kaloryfer nie będzie tak bardzo rzucał się w oczy. Oczywiście to rozwiązanie dla odważnych. Kaloryfer w kolorze wściekłego różu albo w czerni to w końcu coś rzadko spotykanego i mało standardowego. Wybierając farbę do kaloryfera, trzeba pamiętać o tym, aby była to farba odporna na wysokie temperatury. Tylko wtedy nie będzie się ona łuszczyła i długo pozostanie w nienaruszonym stanie.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane