Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Kwiaty w łazience – czy warto się na to zdecydować?

8 stycznia 2021


Każdy doskonale wie, że kwiaty w domu to dodatek po prostu obowiązkowy. Jest to rewelacyjna dekoracja w salonie czy też nawet kuchni, a także element bardzo pozytywnie wpływający na wzrok, pozwalający oczom odpocząć np. od wytężonej pracy przy komputerze. Kwiaty mogą również być po prostu hobby, a ich hodowanie świetną zabawą. Co jednak bardzo ciekawe, niezwykle często kwiaty hodowane są nie tylko w salonie czy też kuchni, lecz również w łazience. Czy kwiaty w łazience to na pewno dobry pomysł?

Dlaczego kwiaty w łazience to dobry pomysł?

Kwiaty w łazience to zdecydowanie coraz częściej realizowany pomysł dekoratorski. Z jakiego powodu jest to tak dobre rozwiązanie? Przede wszystkim z racji tego, że łazienka na ogół jest miejscem dość zimnym i pozbawionym jakichkolwiek dodatków. Najczęściej jest to pomieszczenie, w którym znajdują się jedynie te rzeczy, które są bardzo praktyczne i wykorzystywane do konkretnych zadań. Próżno tam szukać jakichkolwiek dekoracji. Spowodowane jest to rzecz jasna bardzo trudnymi warunkami, jakie panują w łazience. Jest w niej na ogół bardzo ciepło, a także bardzo wilgotno. W takim miejscu trudno przykładowo o powieszenie obrazu, ponieważ bardzo szybko panująca wilgoć doprowadziłaby go do stanu absolutnej ruiny. Jak się jednak okazuje, warunki te są wprost stworzone do tego, aby postawić w nich kwiaty. W końcu rośliny po prostu uwielbiają, gdy atmosfera jest ciepła, wilgotna i pozbawiona silnego światła słonecznego. Co więcej, stanowić będą naprawdę świetną dekoracje i dzięki temu poprawią estetyczny aspekt każdej łazienki.

Na co zwracać uwagę dobierając kwiaty do łazienki?

Problem z kwiatami w łazience jest taki, że trzeba je dość dobrze wybrać. W końcu gatunków jest dość sporo, a nie każdy z nich lubi takie warunki, jakie panują w łazience. Mowa tu jest np. o bardzo popularnych kaktusach, którym zbyt duża ilość wilgoci nie będzie służyła.
Najważniejszą jednak sprawą w przypadku chęci posiadania w łazience kwiatów, jest kwestia tego, czy będzie to łazienka z oknem, czy też bez. W końcu bardzo często, szczególnie w starym budownictwie, łazienka nie jest wyposażona w okno. A jak wiadomo, brak dostępu do naturalnego światła może być dla roślin kłopotem. Z tego też powodu albo można się wyposażyć w specjalne, naświetlające pomieszczenie żarówki, lub tez wybrać takie rośliny, którym wystarczy wystawienie na słońce raz na kilka tygodni, dzięki czemu można je na jakiś czas wynosić do salonu i z powrotem przynosić do łazienki, dzięki czemu będą zdrowo i bujnie rosły dalej.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane