lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Kwiaty w łazience – czy warto się na to zdecydować?

Każdy doskonale wie, że kwiaty w domu to dodatek po prostu obowiązkowy. Jest to rewelacyjna dekoracja w salonie czy też nawet kuchni, a także element bardzo pozytywnie wpływający na wzrok, pozwalający oczom odpocząć np. od wytężonej pracy przy komputerze. Kwiaty mogą również być po prostu hobby, a ich hodowanie świetną zabawą. Co jednak bardzo ciekawe, niezwykle często kwiaty hodowane są nie tylko w salonie czy też kuchni, lecz również w łazience. Czy kwiaty w łazience to na pewno dobry pomysł?

Dlaczego kwiaty w łazience to dobry pomysł?

Kwiaty w łazience to zdecydowanie coraz częściej realizowany pomysł dekoratorski. Z jakiego powodu jest to tak dobre rozwiązanie? Przede wszystkim z racji tego, że łazienka na ogół jest miejscem dość zimnym i pozbawionym jakichkolwiek dodatków. Najczęściej jest to pomieszczenie, w którym znajdują się jedynie te rzeczy, które są bardzo praktyczne i wykorzystywane do konkretnych zadań. Próżno tam szukać jakichkolwiek dekoracji. Spowodowane jest to rzecz jasna bardzo trudnymi warunkami, jakie panują w łazience. Jest w niej na ogół bardzo ciepło, a także bardzo wilgotno. W takim miejscu trudno przykładowo o powieszenie obrazu, ponieważ bardzo szybko panująca wilgoć doprowadziłaby go do stanu absolutnej ruiny. Jak się jednak okazuje, warunki te są wprost stworzone do tego, aby postawić w nich kwiaty. W końcu rośliny po prostu uwielbiają, gdy atmosfera jest ciepła, wilgotna i pozbawiona silnego światła słonecznego. Co więcej, stanowić będą naprawdę świetną dekoracje i dzięki temu poprawią estetyczny aspekt każdej łazienki.

Na co zwracać uwagę dobierając kwiaty do łazienki?

Problem z kwiatami w łazience jest taki, że trzeba je dość dobrze wybrać. W końcu gatunków jest dość sporo, a nie każdy z nich lubi takie warunki, jakie panują w łazience. Mowa tu jest np. o bardzo popularnych kaktusach, którym zbyt duża ilość wilgoci nie będzie służyła.
Najważniejszą jednak sprawą w przypadku chęci posiadania w łazience kwiatów, jest kwestia tego, czy będzie to łazienka z oknem, czy też bez. W końcu bardzo często, szczególnie w starym budownictwie, łazienka nie jest wyposażona w okno. A jak wiadomo, brak dostępu do naturalnego światła może być dla roślin kłopotem. Z tego też powodu albo można się wyposażyć w specjalne, naświetlające pomieszczenie żarówki, lub tez wybrać takie rośliny, którym wystarczy wystawienie na słońce raz na kilka tygodni, dzięki czemu można je na jakiś czas wynosić do salonu i z powrotem przynosić do łazienki, dzięki czemu będą zdrowo i bujnie rosły dalej.