Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Stylowe płytki łazienkowe – co w trawie piszczy

27 grudnia 2020


Nie da się ukryć, że wybieranie glazury do łazienki, to jeden
z najważniejszych i najprzyjemniejszych momentów związanych
z urządzaniem łazienki. Sklepy budowlane czy duże hurtownie dysponują naprawdę szerokim asortymentem. Znajdziemy tam zarówno wiele klasycznych aranżacji, a także stylowe płytki łazienkowe i zupełnie niecodzienne rozwiązania.

Co nowego w płytkach piszczy – klasyka

Zazwyczaj większość łazienek to dobrze znana elegancka klasyka. Jednak nawet wśród klasyki znajdziemy stylowe płytki łazienkowe, które zaskoczą nietypowym designem. Niezwykle modny, ale i nawiązujący do klasyki jest motyw wąskich płytek desek układanych w jodełkę. Możliwe jest w ten sposób aranżowanie zarówno jednej ze ścian lub całej podłogi. Coraz bardziej popularne stają się również motywy kamienne, które mogą imitować skałę i posiadać wyjątkowe wybarwienie. Są to niewątpliwe stylowe płytki łazienkowe, które dopiero zaczynają się pojawiać w nowych aranżacjach zamiast klasycznego marmuru.

Beton i decoupage

Od kilku lat beton zdecydowanie rządzi. Stylowe płytki łazienkowe, które wyglądają jak surowy beton to pomysł na ścianę i podłogę do łazienki. Sprawdzi się to przede wszystkim w nowoczesnych, industrialnych oraz loftowych wnętrzach. Beton świetnie pasuje również do motywów drewnianych – ocieplamy w ten sposób nieco surowy i chłodny charakter betonu. Coraz bardziej popularne stają się również stylowe płytki łazienkowe, które charakteryzują się efektem postarzenia jak czasami możemy to podziwiać na ozdobach wykonanych techniką decoupage. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych.

Mozaiki i patchworki

Tego typu dekoracyjne motywy wciąż są bardzo modne i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Stylowe płytki łazienkowe tego rodzaju mogą charakteryzować się różnorodnymi kolorami, które często przypominają na przykład metal, bursztyn lub szlachetny kamień. Z powodzeniem można układać je w różne wzory. Nie miej ciekawym sposobem jest patchwork. Kolorowe kombinacje z różnych płytek zdecydowanie robią wrażenie.

A gdyby tak zmienić kształt płytki?

Płytki do łazienki zdecydowanie przybierały już różne formy i wymiary. Obecnie królują podłużne kształty szersze i węższe oraz duże kwadraty. Stylowe płytki łazienkowe mogą mieć także kształt rombów
i plastrów miodu, a dekoracyjne mozaiki również nieregularne kształty, jak naturalne kamyki i szkiełka, które możemy znaleźć na plaży. Do łask zaczynają również powracać tradycyjne i niezbyt duże kwadratowe kafelki, które często bywają ręcznie malowane.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane