Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czym się kierować, wybierając baterie łazienkowe?

6 lutego 2023 baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe należą do niezbędnych elementów wyposażenia wszystkich łazienek. Z pozoru wydawałoby się, że nie ma nic trudnego w wyborze odpowiedniej baterii, a jednak okazuje się, że wciąż pozostaje kilka szczegółów, na które należy zwrócić uwagę. Zobaczmy zatem, co musimy wiedzieć na ten temat.

Bateria najwyższej jakości

Przede wszystkim, decydując się na wybór konkretnej baterii łazienkowej, musimy zwrócić uwagę na to, by była jak najwyższej jakości. Wykonana z solidnej stali nierdzewnej, zazwyczaj pokryta chromem, z ceramicznymi zaworami najlepszej marki – dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że bateria ta będzie pracować przez bardzo długi czas bez żadnych zakłóceń.

Odpowiednia ilość otworów

Często zastanawiamy się, jaki rodzaj baterii wybrać: jedno- czy dwuotworową w przypadku baterii umywalkowej, a także z iloma wyjściami wody, gdy mówimy o baterii prysznicowej. To trudne pytania, ponieważ od nich zależy, w jaki sposób zaplanujemy wyjścia w swojej łazience, a także jak będzie się prezentowała. Ważna jest oczywiście także funkcjonalność, zwłaszcza w przypadku baterii prysznicowych.

Rozpatrzmy tę kwestię bardziej szczegółowo.

Bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa powinna mieć przede wszystkim wysokość oraz długość wylewki dopasowane w taki sposób, aby korzystanie z umywalki było jak najbardziej wygodne. Należy rozważyć zarówno ustawienie umywalki, jak i jej typ, a biorąc to wszystko pod uwagę, dopasować także baterię do rodzaju wyjścia, z jakim mamy do czynienia.

W większości łazienek spotykamy baterie jednootworowe, które najczęściej montowane są na umywalce lub obok niej w postaci baterii stojącej. Jednak bardzo ciekawą alternatywą jest zestaw podtynkowy, z którego wyprowadzona zostaje bateria umywalkowa – często dwuotworowa. Wówczas wylewka zamontowana jest oddzielnie niż mechanizm sterujący przepływem wody. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo piękny wygląd baterii i sprawia, że łazienka jest naprawdę unikatowa.

Bateria prysznicowa

Kolejnym ważnym wyborem jest bateria prysznicowa. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie baterie pozwalające na używanie kilku – na przykład trzech – wyjść wody. Wówczas możemy swobodnie korzystać z różnych przepływów, takich jak deszczownica oraz słuchawka prysznicowa. Nowoczesne baterie prysznicowe wyposażone są przy tym w funkcje regulowania przepływu wody, dzięki czemu możemy albo zdecydować się na obfity prysznic, albo też na bardzo skromny, co z pewnością jest działaniem ekologicznym i ekonomicznym.

Na szczególną uwagę zasługują sobie także zestawy podtynkowe z bateriami wyposażonymi w termostat. Ich używanie jest dziecinnie proste, a równocześnie zapobiega nieszczęśliwym wypadkom, takim jak poparzenie się podczas przypadkowego odkręcenia zbyt gorącej wody. Dlatego też jest to rozwiązanie w dużej mierze dedykowane osobom starszym, niepełnosprawnym i dzieciom, które nie zawsze dobrze radzą sobie z tradycyjnymi pokrętłami. Jednak nawet osoby dorosłe, w sile wieku i w pełni zdrowia, skorzystają z wygody tego rozwiązania, które sprawia, że mozolne nastawianie temperatury już nigdy nie będzie potrzebne.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane