lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Łazienka na poddaszu albo w innym nietypowym miejscu

Mieszkania urządzone na poddaszu rządzą się swoimi prawami. Z jednej strony często są bardzo przytulne, z drugiej zaś pojawiające się tam skosy wprowadzają sporo ograniczeń. Łazienka na poddaszu mimo wszystko może być trafnym wyborem. Warto przejrzeć dostępne w internecie zdjęcia realizacji, aby znaleźć jakieś inspiracje dla swojej łazienki.

Łazienka na poddaszu

W łazience na poddaszu sporym utrudnieniem mogą być skosy. Mimo wszystko nie trzeba martwić się aranżacją takiego miejsca. W końcu bez większych problemów uda się tam zorganizować na przykład wannę. Jeżeli na suficie dodatkowo zamontuje się okno, leżąc w wannie można mieć naprawdę piękny i relaksujący widok. Przy skosie doskonale będzie się prezentować wanna wolnostojąca. To teraz jeden z prawdziwych hitów, na który warto się zdecydować. Ściana obok wanny wolnostojącej może być wykończona za pomocą tradycyjnych płytek, albo po prostu pomalowana farbą wodoodporną. Tworzy to bardzo ładną wizualnie całość. Osoby urządzające łazienkę na poddaszu powinny pamiętać o tym, aby za pomocą jasnych kolorów farb oraz płytek wizualnie powiększyć przestrzeń. Takie łazienki często są ciasne, a skosy dodatkowo zawierają przestrzeń. Jeżeli łazienka zostanie wykończona w ciemnych kolorach, będzie niczym ciasna klitka.

Prysznic w łazience na poddaszu

Zabudowane kabiny prysznicowe, które notabene powoli odchodzą już w niepamięć, mogą nie zawsze pasować do łazienki na poddaszu.na szczęście bez problemu można urządzić tam kabinę prysznicową typu walk-in. Jest to kabina, które ściany są wykonane na przykład na stelażu z metalu, a następnie przeszklone. Bez względu na układ łazienki, wykonując stelaż na wymiar u specjalisty, można dopasować go do swoich potrzeb. Dzięki temu wcale nie trzeba rezygnować z prysznica w łazience na poddaszu. Dodatkowo kabiny typu walk-in, które są przeszklone, nie zagracają optycznie przestrzeni. Dzięki temu nawet mała łazienka będzie prezentować się ciekawie.

Kolorystyka i materiały w małej łazience

Tak jak wspominano już wcześniej, aby optycznie powiększyć łazienkę, trzeba wybrać konkretne kolory i faktury. Które sprawdzą się najlepiej? Zawsze warto stawiać na to, co neutralne. Pięknie będzie prezentować się biel, szarość, powracające do mody beże. Lepiej zrezygnować z mocnych kontrastów na rzecz wizualnej spójności. Dlaczego? Bo kontrasty zawsze odcinają przestrzeń, optycznie nią zmniejszając. Łazienka na poddaszu i tak wydaje się mniejsza ze względu na skośne ściany. Naturalne materiały, sporo przytulnego drewna utrzymanego w jasnej kolorystyce stworzy przytulną i miłą atmosferę.