Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Łazienka minimalistyczna – eleganckie, estetyczne i funkcjonalne wnętrza

1 listopada 2020

Łazienka to miejsce, w którym panuje duży ruch – w końcu korzysta
z niej każdy członek rodziny i to często kilkanaście razy dziennie. Musi więc być przestronna i funkcjonalna – niestety, nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy dużym metrażem.
W takim wypadku sprawdzi się łazienka minimalistyczna, w której łatwo utrzymać porządek i zawsze wygląda elegancko.

Jakie kolory do tego typu łazienki

Główną zasadą minimalizmu, zarówno w sposobie urządzania wnętrz
jak i filozofii życiowej, jest umiar i rezygnacja z rzeczy, które tak naprawdę są nam zbędne. Umiar i prostota dotyczy również kolorystyki, którą się otaczamy. Są to przede wszystkim stonowane barwy, które wyciszają i uspokajają, a zaczerpnięte są z natury. Łazienka minimalistyczna to więc przede wszystkim podstawowe kolory jak biel, czerń, szarość, brąz, a także kolor drewna o różnym nasyceniu. Łączy się ze sobą najczęściej dwa lub trzy różne kolory, np. szary z białym lub czarnym, brąz z bielą czy szarością. Rezygnuje się z elementów zdobniczych w innych kolorach. Dzięki temu uzyskuje się wizualnie więcej przestrzeni, dodatkowo angażując w to również światło.

Łazienka minimalistyczna – jaki rodzaj glazury

Jako że rządzi umiar i prostota, na ściany i podłogi kładzie się przede wszystkim duże płytki o prostych kształtach. Podłogi to także gres
w kolorze drewna, który wyglądem przypomina solidne i proste podłogi drewniane. Ceramika na ścianach to zazwyczaj prostokąty lub kwadraty, które są jednolite i stonowane. Próżno szukać tam takich elementów zdobniczych jak mniejsze dekory czy ozdobne listwy. Nawet lustra
w takich łazienkach są proste i bez zbędnych dodatków, natomiast mogą być całkiem duże. Nie da się ukryć, że dzięki temu łazienka minimalistyczna jest zawsze elegancka i gustowna.

Meble i akcesoria

W tej kwestii również rządzą proste i geometryczne bryły w jednolitym kolorze. Baterie prysznicowe czy stelaże WC to najczęściej instalacje podtynkowe, które ukryte są najbardziej jak to możliwe. Również baterie charakteryzują się geometrycznymi i prostymi kształtami. Regały i szafki są proste, ale pojemne i funkcjonalne, np. pozbawione odstających uchwytów do otwierania. Często są także wyposażone w dodatkowe oświetlenia LED. To proste i gładkie blaty, które nie zwracają uwagi swoją fakturą czy oryginalnością.

Tak urządzona łazienka minimalistyczna to niezwykle eleganckie, estetyczne i funkcjonalne wnętrze. Sprawia także wrażenie przestronnego i jasnego, w którym również łatwo utrzymać porządek.
W takim miejscu łatwo się zrelaksować i uspokoić.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane