lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Łazienka minimalistyczna – eleganckie, estetyczne i funkcjonalne wnętrza

Łazienka to miejsce, w którym panuje duży ruch – w końcu korzysta
z niej każdy członek rodziny i to często kilkanaście razy dziennie. Musi więc być przestronna i funkcjonalna – niestety, nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy dużym metrażem.
W takim wypadku sprawdzi się łazienka minimalistyczna, w której łatwo utrzymać porządek i zawsze wygląda elegancko.

Jakie kolory do tego typu łazienki

Główną zasadą minimalizmu, zarówno w sposobie urządzania wnętrz
jak i filozofii życiowej, jest umiar i rezygnacja z rzeczy, które tak naprawdę są nam zbędne. Umiar i prostota dotyczy również kolorystyki, którą się otaczamy. Są to przede wszystkim stonowane barwy, które wyciszają i uspokajają, a zaczerpnięte są z natury. Łazienka minimalistyczna to więc przede wszystkim podstawowe kolory jak biel, czerń, szarość, brąz, a także kolor drewna o różnym nasyceniu. Łączy się ze sobą najczęściej dwa lub trzy różne kolory, np. szary z białym lub czarnym, brąz z bielą czy szarością. Rezygnuje się z elementów zdobniczych w innych kolorach. Dzięki temu uzyskuje się wizualnie więcej przestrzeni, dodatkowo angażując w to również światło.

Łazienka minimalistyczna – jaki rodzaj glazury

Jako że rządzi umiar i prostota, na ściany i podłogi kładzie się przede wszystkim duże płytki o prostych kształtach. Podłogi to także gres
w kolorze drewna, który wyglądem przypomina solidne i proste podłogi drewniane. Ceramika na ścianach to zazwyczaj prostokąty lub kwadraty, które są jednolite i stonowane. Próżno szukać tam takich elementów zdobniczych jak mniejsze dekory czy ozdobne listwy. Nawet lustra
w takich łazienkach są proste i bez zbędnych dodatków, natomiast mogą być całkiem duże. Nie da się ukryć, że dzięki temu łazienka minimalistyczna jest zawsze elegancka i gustowna.

Meble i akcesoria

W tej kwestii również rządzą proste i geometryczne bryły w jednolitym kolorze. Baterie prysznicowe czy stelaże WC to najczęściej instalacje podtynkowe, które ukryte są najbardziej jak to możliwe. Również baterie charakteryzują się geometrycznymi i prostymi kształtami. Regały i szafki są proste, ale pojemne i funkcjonalne, np. pozbawione odstających uchwytów do otwierania. Często są także wyposażone w dodatkowe oświetlenia LED. To proste i gładkie blaty, które nie zwracają uwagi swoją fakturą czy oryginalnością.

Tak urządzona łazienka minimalistyczna to niezwykle eleganckie, estetyczne i funkcjonalne wnętrze. Sprawia także wrażenie przestronnego i jasnego, w którym również łatwo utrzymać porządek.
W takim miejscu łatwo się zrelaksować i uspokoić.