Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Łazienki dla dzieci – czy to popularne rozwiązanie?

6 stycznia 2021


Sporą nowością na polskim rynku budowniczym są realizacje domów lub mieszkań, w których łazienki są dedykowane dla dzieci. To rozwiązanie w pewien sposób związane jest z modą na styl amerykański. To właśnie w amerykańskich domach przy pokoju dziecka bardzo często znajduje się też dedykowana dla niego łazienka. Dzisiaj Polacy coraz chętniej sięgają po ten pomysł.

Łazienki dla dzieci – czy to dobry pomysł?
Łazienka to zawsze jedna z najbardziej intymnych i prywatnych stref w każdym domu czy mieszkaniu. Jeżeli tylko metraż nieruchomości na to pozwala, ludzie decydują się na dwie łazienki. Jedna jest wtedy do użytku dla gości, którzy odwiedzają dom. Druga to przestrzeń już tylko i wyłącznie dedykowana dla właścicieli. Często jest ona aranżowana w stylu pokoju kąpielowego. Bywa połączona z sypialnią, co jest już naprawdę oryginalnym rozwiązaniem, na które pozwalają sobie ludzie bardzo majętni. Idąc tropem tego, co teraz modne, coraz więcej osób decyduje się też na zaaranżowanie łazienki dedykowanej dla dzieci. Może być ona wtedy usytuowana na przykład pomiędzy sypialniami dwójki dzieci. Z każdego dziecięcego pokoju prowadzą wtedy drzwi do wspólnej łazienki. Czy jest to dobry pomysł? Wtedy, gdy dzieci są jeszcze małe, łazienka dedykowana specjalnie dla nich może wydawać się jakąś fanaberią. Jeżeli jednak dom buduje się z myślą o całym życiu, dla dorastających dzieci takie rozwiązanie z pewnością będzie doskonałą opcją. Jedna łazienka dla czterech czy pięciu osób mieszkających we wspólnym domu to często po prostu zbyt mało.

Urządzamy łazienkę dla dzieci
Łazienka wcale nie musi rosnąć wraz z dziećmi. Co to oznacza? Już od początku mogą znajdować się tam wszystkie elementy wystroju i wyposażenia, które generalnie są dedykowane dla osób dorosłych. W końcu dzieci rosną bardzo szybko, dlatego też organizowanie na przykład toalety, takiej jak w przedszkolach czy żłobkach, zwykle nie ma większego sensu. Wystarczy odpowiedni podest, dzięki któremu dziecko w wieku trzech czy czterech lat bez problemu będzie korzystało z dorosłej toalety. Stawiając na rozwiązania do takiej łazienki, warto wybierać to, co klasyczne, proste i ponadczasowe. Dzięki temu za pomocą ładnych dodatków uda się stworzyć dziecięcy klimat wtedy, gdy maluchy są jeszcze w przedszkolu. Gdy dzieci będą starsze, wymieni się dodatki, tworząc bardziej dojrzałe wnętrze. To najlepsza opcja, dzięki której łazienki dedykowanej dla dzieci nie trzeba będzie remontować po jakimś czasie. Prosta klasyczna baza w postaci płytek, podłogi, a także klasycznej ceramiki łazienkowej, to zawsze najlepsza inwestycja.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane