lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Najmodniejsze rolety – poznaj trzy wzory, które ukradną Ci serce

Rolety to praktyczna ozdoba okien. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie prywatności w mieszkaniu, zasłonięcie od słońca, ale również są ozdobą pokoju. To detal, który zmienia wygląd pomieszczenia. Warto, więc przyjrzeć się temu, jak wyglądają najmodniejsze rolety.

Rolety dzień i noc

Ten model rolet jest hitem już od kilku lat. Rolety dzień i noc charakteryzują się naprzemiennymi paskami transparentnej tkaniny oraz tkaniny w kolorze. Przepuszczają one światło słoneczne, ale jest go zdecydowanie mniej niż gdyby okno było zasłonięte po prostu firaną. Równocześnie światła jest więcej, niż gdyby roleta miała jednolity ciemny kolor. Jest to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy tradycyjnymi roletami a ich brakiem. Ten typ rolet jest bardzo uniwersalny i można go stosować właściwie w każdym rodzaju pomieszczeń – zaczynając od domów mieszkalnych, przechodząc przez biura i urzędy, a na lecznicach i przychodniach lekarskich kończąc. Takie rolety to zawsze strzał w dziesiątkę.

Rolety w modnych kolorach

Bardzo modne są też rolety plisowane wykonane z materiałów w najmodniejszych kolorach, czyli odcieniach pomarańczowego, koralowego, morskiej zieleni oraz brązach. To modne dodatki, które mogą dodać odrobiny kolorów każdemu wnętrzu. Warto o tym pamiętać dobierając tekstylia do pomieszczenia. Pojedyncze barwne akcenty z całą pewnością zmienią charakter pokoju i odmienią jego wygląd. Obecnie najmodniejsze są żywe i zdecydowane kolory. Pastele są już przeszłością… choć pewnie za kilka sezonów znów wrócą do łask. Barwne plisowane rolety doskonale sprawdzają się w pokojach dziecinnych, salonach, kuchniach oraz pomieszczeniach biurowych. Jeśli harmonizują one z resztą wystroju to mogą one fantastycznie ożywić całe wnętrze i sprawić, że będzie się ono wyróżniało.

Powiew natury

Dużym zainteresowaniem cieszą się też rolety wykonane z naturalnych materiałów takich jak słoma. Ze słomy wykonuje się prostokątną matę, która łatwo się roluje. Wystarczy tylko umieścić w niej specjalne sznurki, które ułatwiają to zadanie. Z roletami ze słomy lub trzciny trzeba się delikatnie obchodzić, ale za to mają one niebagatelny design. Pasują do różnego typu wnętrz, ale szczególnie dobrze dopasują się do wystroju industrialnego oraz takiego w typie greenery. Z pewnością spodobają się one miłośnikom przyrody oraz filozofii zero waste i less waste. Słoma i trzcina są naturalnym materiałem, więc jeśli kiedyś trzeba będzie je wyrzucić, to nie przyczynią się do powiększenia góry śmieci. Dla miłośników przyrody powinno to być ważne.