lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Stylowa aranżacja łazienki
Dom

Stylowa aranżacja łazienki – o czym nie wolno zapomnieć?

Aranżacja łazienki to ważne zadanie podczas urządzania swojego nowego domu lub mieszkania. O czym pamiętać, by była funkcjonalna, wygodna, łatwa do posprzątania, a poza tym zwyczajnie ładna? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym nasza łazienka będzie jak z wnętrzarskiego żurnala.

 Aranżacja łazienki

W jaki sposób zaplanować aranżację łazienki? Najlepiej wcześniej gromadzić różne inspiracje i pomysły na to, jak ma wyglądać to wnętrze, chociażby poprzez zapisywanie zdjęć w internecie. Portale takie jak Pinterest lub Instagram to prawdziwa skarbnica wielu pomysłów na to, jak łazienkę urządzić w praktycznie każdym stylu. Chociaż teraz wciąż popularne są wnętrza skandynawskie, znajdziemy tam inspiracje również na łazienki w stylu art deco, nowoczesnym, loftowym, klasycznym.

 Wystrój łazienki

To, co w dużym stopniu wpływa na wystrój i aranżację łazienki, to jej wyposażenie. Zakupy warto zatem rozpocząć od zaplanowania najważniejszych rzeczy, na przykład wanny, kabiny prysznicowej, umywalki. W zależności od tego, czy wolimy długie kąpiele, czy też szybki prysznic, dominować będzie któraś z opcji. Wśród wanien niezwykle modne i popularne są wolnostojące, do których trzeba dokupić imponującą baterię, która robi ogromne wrażenie i nadaje każdej łazience stylowy charakter. Jeżeli zdecydujemy się na prysznic, pod uwagę warto wziąć na przykład kabinę typu walk-in. Nowoczesne kabiny prysznicowe to takie, które są maksymalnie przeszklone. Jeśli łazienka ma większą powierzchnię, można zdecydować się na aranżacje w stylu pokoju kąpielowego. Wybierz odpowiednią kabinę dla siebie na https://strefalazienek.pl/11-kabiny-prysznicowe.

 Dodatki i tekstylia do łazienki

Na wystrój łazienki wpływ mają również mniejsze elementy, na przykład dodatki, tekstylia. Wśród modnych dodatków prym wiodą różnego rodzaju koszyki, pudełka, tace, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów , na przykład drewna, słomy, rattanu. Jeżeli chodzi o tekstylia, to warto pamiętać o tym, jak piękne ręczniki potrafią doskonale doprawić wnętrze.

 Złoto w łazience

W ostatnim czasie bardzo popularne są dodatki do łazienki utrzymane w różnych odcieniach złota. Można postawić na złoto w wykończeniu matowym, szczotkowanym, a także bardziej błyszczącym. Bateria łazienkowa, ramy luster w różnych odcieniach złota, a także drobne dodatki, na przykład mydelniczki lub pojemniki na szczoteczki do zębów, będą wyjątkowo atrakcyjnym i dekoracyjnym elementem. Każdej łazience dodadzą odrobinę splendoru, dzięki czemu nawet prosty wystrój nabierze charakteru luksusowego, zgodnego z obecnymi trendami.