Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Trafione pomysły na łazienkę

1 grudnia 2020


Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. Nie da się ukryć, że to przestrzeń bardzo prywatna i intymna, w której spędzamy sporo czasu. Warto łazienkę urządzić tak, aby przyjemnie brało się w niej kąpiel lub prysznic. Obecnie istnieje bardzo wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym nawet malutka łazienka w bloku może być pięknie i wygodnie zaaranżowana. Skąd je wziąć? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Trafione pomysły na łazienkę
Zanim wykrystalizuje się nasza własna wizja tego, jak ma wyglądać łazienka, warto zgromadzić jak najwięcej różnych inspiracji. To również dobry krok wtedy, gdy wybieramy się do architekta wnętrz, który ma zaprojektować dla nas łazienkę. Ta osoba wcześniej będzie chciała dowiedzieć się, które współczesne trendy i rozwiązania najbardziej nam odpowiadają. Jak zatem do spotkania z architektem dobrze się przygotować? Warto stworzyć sobie na przykład folder ze zdjęciami łazienek na swoim własnym komputerze. Można korzystać z różnego rodzaju aplikacji, takich jak na przykład Instagram lub Pinterest. To właśnie tam można zapisywać zdjęcia, które najbardziej się nam podobają. W ten sposób można stworzyć katalog inspiracji, którym podzielimy się z architektem wnętrz. Obecnie jest wiele ciekawych trendów dotyczących urządzania łazienek. W przypadku, gdy ma się naprawdę dużym metraż łazienki, można urządzić ją na przykład w stylu pokoju kąpielowego. Ciekawe pomysły i inspiracje są również na łazienki niewielkie, na przykład w bloku.

Klasyka czy coś nowoczesnego?
Urządzając łazienkę, warto trzymać się jednej zasady. Dotyczy ona tego, aby to wnętrze było po prostu jak najbardziej klasyczne, proste, urządzone w dobrym guście i wykończone za pomocą materiałów najwyższej jakości. Wtedy będzie ona stanowiła tak naprawdę doskonałą bazę do tego, aby za pomocą dekoracji nawiązujących do modnych obecnie trendów wyczarować trochę inną aranżację. W łazienkach doskonale sprawdzają się zatem proste, monochromatyczne płytki. Warto postawić na białe, beżowe, albo we wzór marmuru, który jest teraz naprawdę bardzo modny. Chociaż w katalogach firm produkujących ceramikę pięknie prezentują się łazienki, które są w mocnych i nasyconych kolorach, w domach i mieszkaniach takie rozwiązanie może nie być do końca dobrym posunięciem. Dlaczego? Ponieważ trendy się zmieniają. Łazienka w nasyconym różu czy szmaragdowej zieleni po kilku latach może się po prostu znudzić. Taki mocny kolor można natomiast zastosować, gdy ścianę pomaluje się farbą. Obecnie bez problemu można kupić na przykład farby wodoodporne dedykowane do łazienek, którymi można pomalować łazienkę.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane