Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Wanna w drewnie to styl i nowoczesność

11 listopada 2020


Planując remont lub wykończenie łazienki, należy zastanowić się nad wyborem konkretnej aranżacji, która powinna być przede wszystkim dostosowana do naszego gustu. Drewniana obudowa wanny to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę, a także nowoczesny styl.

Czy rodzaj drewna ma znaczenie?

Wanna w drewnie potrafi nadać odpowiedniego klimatu w każdej łazience bez względu na to, jakie kolory się tam znajdują. Jednak, zanim zdecydujemy się na takie pomysł, należy zastanowić się, który rodzaj drewna wybrać. Najważniejsze jest to, żeby było ono w jak największym stopniu odporne na wilgoć oraz na wszelkie inne uszkodzenia.

Odpowiedni wybór pozwoli na długie lata użytkowania bez konieczności częstej konserwacji, która może nie należeć do najtańszych czynności. Najlepsze gatunki drzew, które są twarde i odporne na nadmierną wilgoć to: teak, iroko, jatobe, merbau, doussie, cedr, lapacho. Dlatego warto wziąć je pod uwagę, jeżeli stawiamy na jakość.

Drzewa egzotyczne często zawierają żywice, garbniki oraz olejki co również pozytywnie wpływa na jego ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, żeby zastosować również drewno tj. dąb, jesion, buk, modrzew, ale trzeba liczyć się z tym, że odporność na wilgoć będzie mniejsza, niż w przypadku tych pierwszych.

Wanna w drewnie i co dalej?

Żeby łazienka wyglądała naprawdę świetnie i wprowadzała w odpowiedni nastrój, warto zastanowić się także nad resztą drewnianego wyposażenia. Bez wątpienia wanna w takim wykonaniu będzie idealnie się komponowała z drewnianą podłogą.

Tutaj zakres doboru jest naprawdę duży. Możemy łączyć różne odcienie drewna bez konieczności stosowania tylko jednego konkretnego koloru. Im bardziej różnorodna będzie łazienka tym, bardziej będzie ona atrakcyjna. Pozwoli to przede wszystkim uniknąć monotonii, co dosyć często się zdarza w przypadku nieprzemyślanego wyboru poszczególnych elementów.

Zamienniki prawdziwego drewna czy warto stosować

Mając na myśli zamienniki typowego drewna zazwyczaj, mówimy o płytkach drewnopodobnych. Taki wybór nie należy do rzadkości jednak sama świadomość, że jest to inny materiał, potrafi wpłynąć na naszą wyobraźnię.

Bez wątpienia jest to dużo prostszy sposób, gdyż nie musimy się martwić o odpowiednie drewno i jego konserwację w przyszłości. Niestety minusem takiego rozwiązania jest fakt, że w przypadku wanny w drewnie dotyk jest bardzo przyjemny natomiast płytki ceramiczne lub gres należą do materiałów, które nie emitują ciepła, a wręcz przeciwnie.

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane