Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pomysł na półki w kuchni, czyli jak pięknie urządzić regały kuchenne

19 grudnia 2020

Jednym z nowszych trendów, jeżeli chodzi o urządzanie kuchni, są otwarte regały, na których można trzymać różnego rodzaju ceramikę kuchenną, ozdoby, opakowania na produkty. Kuchnie urządzone w tym stylu są bez wątpienia bardzo przytulne. Widać, że toczy się tam jakieś życie. Sprawiają wrażenie miejsca, w którym chce się usiąść z kubkiem herbaty po to, aby delektować się rodzinną atmosferą. Jak zaaranżować kuchenne regały, aby prezentowały się pięknie, ale nie były zbyt mocno zagracone? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek zgodnych z aktualnymi trendami.

Pomysł na półki w kuchni, czyli jak urządzić regały?

Jeszcze do niedawna trudno było wyobrazić sobie zabudowę kuchenną bez górnego ciągu szafek. Gdy zamawiało się meble do kuchni, zawsze planowało się zarówno ciąg dolny, jak też górny. Dzisiaj to klasyczne rozwiązanie wcale nie jest już takie oczywiste. Pojawiły się bowiem nowe trendy i rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w kuchniach małych i dużych. Mowa tutaj o otwartych regałach, które montuje się właśnie zamiast górnych szafek. W jaki sposób zaaranżować taki regał u siebie? Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest to, by znaleźć konkretne, piękne półki z kawałka drewna. To muszą być grube i imponujące deski, bo tylko wtedy półka będzie robiła odpowiednie wrażenie. Można wybrać drewno dębowe, jesionowe lub sosnowe. Deski można zamówić u stolarza albo po prostu kupić je w markecie budowlanym. Spore znaczenie mają wsporniki, które zastosuje się do ich umocowania. Można to zrobić tak, że nie będą one widoczne. Świetne wrażenie robią również wsporniki widoczne, na przykład w kolorze miedzi, albo wykonane z metalu w kolorze czarnym.

Jak stylizować otwarte półki w kuchni?

Jak ciekawie stylizować otwarte półki w kuchni? Warto wyeksponować na nich wszystko to, co w kuchni mamy stylowe i piękne. To mogą być zatem elementy zastawy stołowej, wykonanej na przykład z ceramiki. Teraz takie rzeczy są wyjątkowo modne i rzeczywiście warto trzymać je na wierzchu. Inną ciekawą opcją jest ulokowanie na półkach na przykład książek kucharskich, które będą stały w okolicy słojów czy puszek, w których znajdują się różne kuchenne produkty. Generalnie chodzi o to, aby nie było tam bałaganu i zbyt wielu rzeczy. Powinny być one ładnie wyeksponowane, bo to ma właśnie funkcję dekoracyjną. Gdzie szukać inspiracji na aranżacje półek w kuchni? Jak zwykle najlepszym źródłem będzie internet. Warto przeglądać między innymi blogi skandynawskie. Ten trend pochodzi właśnie stamtąd. Teraz przyjmuje się również u nas, ponieważ tak udekorowane półki tworzą wyjątkowo przytulne wnętrze.

baterie łazienkowe

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lampy do łazienki
Płytki ceglane
baterie łazienkowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

baterie łazienkowe