lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Deszczownice łazienkowe – na jakie modne modele postawić?

Prysznic czy kąpiel w wannie? To bardzo często dylemat, przed którym stają osoby uwielbiające spędzać czas w wodzie. Nie da się zaprzeczyć, że szybki prysznic jest dużo bardziej ekonomiczny i ekologiczny, aniżeli napuszczanie pełnej wanny wody. Piękne, designerskie deszczownice łazienkowe pozwalają tak urządzić strefę prysznica w domu, że dylemat rozwiązuje się po prostu sam.

Nowoczesne designerskie deszczownice łazienkowe

Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep z elementami wykończenia i wyposażenia do łazienek, aby przekonać się na własne oczy, jak wiele różnych modeli i wzorów deszczownic jest teraz dostępnych w sprzedaży. Każdy może zatem znaleźć coś dla siebie, co będzie pasowało do stylu, w jakim urządziło się łazienkę. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na deszczownice wykonane z metalu w kolorze czarnym. Takie proste i minimalistyczne deszczownice doskonale wyglądają w łazienkach urządzonych w stylu industrialnym. Pasują też do stylu skandynawskiego. Świetnie wyglądają między innymi w kabinach prysznicowych typu walk-in, które są przeszklone tylko z jednej strony. Niektóre modele są podtynkowe, inne montuje się tak, że cała deszczownica jest widoczna. W drugim przypadku trzeba zadbać o to, aby utrzymywać ją cały czas w czystości, ponieważ kropelki wody, która jest twarda, mogą pozostawić brzydki osad.

Deszczownice w kolorze złota i szczotkowanego złota

Łazienkowa armatura w kolorze złota to teraz prawdziwy hit. Takie krany, prysznice oraz deszczownice wprowadzają odrobinę elegancji do każdej łazienki. W sprzedaży znajdują się elementy w różnych odcieniach złota. Można postawić na te ciemne, prawie miedziane, albo jasne. Wykończenie może być matowe lub mocno błyszczące. Bardzo elegancko prezentują się między innymi złote armatury z metalu szczotkowanego. Ten odcień jest bardziej dyskretny, natomiast wciąż wprowadza tak pożądaną elegancję. Trzeba przyznać, że teraz armatura w kolorze srebra jest mało popularna. Trudno jednak przewidzieć, jak będzie to wyglądało za jakiś czas. Bez wątpienia deszczownice w srebrnym kolorze można kupić często już nawet za kilkaset złotych. W najtańszej opcji wydatek nie będzie większy niż około 300 złotych. Mimo wszystko lepiej postawić na coś, co jest odrobinę droższe, ponieważ będzie miało większą jakość. Deszczownica może być wciąż bez zarzutu, ale popsuć się może na przykład wąż prowadzący do prysznica. To jedna z częstszych usterek, jeżeli wybiera się tanią armaturę łazienkową z niskiej półki cenowej. Aby za często jej nie wymieniać, lepiej postawić na wyższą jakość armatury.