Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Płytki ceglane – idealne rozwiązanie dla domu

18 kwietnia 2023 Płytki ceglane

Stara cegła może być naprawdę piękna. Nie musi wcale kojarzyć się z czymś zaniedbanym i porzuconym, to już pieśń przeszłości. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się właśnie na płytki ceglane w domu. W dodatku przestaje to już być domena ścian zewnętrznych i coraz częściej płytki ceglane zapraszane są do wnętrz. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego — czerwona cegła zawsze była piękna i mogła prezentować się niezwykle elegancko, jeśli tylko była zadbana. A z odpowiednio dobranymi płytkami wcale nie muszą Państwo martwić się o estetykę — wystarczy tylko wybrać odpowiednie płytki, by zadbać o elewacje zewnętrzne i to, co wewnątrz. Bowiem to, co zrobią Państwo z płytkami i w jaki sposób konkretnie je Państwo wykorzystają zależy wyłącznie od państwa.

Niegdyś ceglane domy, z klasycznej, czerwonej cegły były czymś, co widywało się ciągle. Obecnie w zasadzie też całkiem sporo domów jest wykonanych w ten sposób — technologia domów szkieletowych, choć znana w Europie, jest raczej domeną Kanady czy Stanów Zjednoczonych. Jednak stare cegły, czyste i zadbane to coś, co widuje się raczej rzadko. Ludzie na ogół decydują się tynkować domy i przykrywać cegły. A przecież cegła ozdobna istnieje i może być ogromną dekoracją. Podobnie jak płytki cegłopodobne, które są relatywnie tanie i coraz bardziej lubiane przez ludzi.

Płytki ceglane — idealne na ściany wewnętrzne

Płytki cegłopodobne czy ceglane są coraz bardziej popularne. Moda ciągle się zmienia i dotyczy to też aranżacji wnętrz — białe płytki świetnie odnajdują się w stylu rustykalnym. Różne rodzaje płytek bez żadnego problemu można dopasować do właściwie dowolnego stylu. Wystarczy, że zastanowią się Państwo, jaki efekt chcą Państwo uzyskać, by dobrać odpowiedniego typu płytki ceglane na ścianę, które będą wprost idealne do określonego zadania. Warto też spytać o radę specjalistę — cegły przeżywają swój prawdziwy renesans w aranżacji wnętrz, a płytki z cegły coraz częściej goszczą też we wnętrzach domów. Nareszcie cegła na ścianę przestała być wyłącznie domeną elewacji zewnętrznej.

Cegły — płytki dekoracyjne do domu

Cegła na ścianę to coś, co odnajdzie się praktycznie w każdym domu. Możesz za jej pomocą stworzyć wnętrze rustykalne, nowoczesne, industrialne czy minimalistyczne. Bez wątpienia płytki z cegły doskonale nadają się do wnętrz loftowych. A przecież właśnie industrialne lofty — oparte na ogromnej, przemysłowej przestrzeni, często na przestronnych strychach, ozdobione surowym betonem, z rurami biegnącymi pod sufitem czy właśnie pełne płytek ceglanych na ścianie, cieszą się coraz większym zainteresowaniem ludzi — zwłaszcza młodych i z dużych miast. Mogą Państwo wybrać różne rodzaje płytek — w jednolitym tym samym kolorze lub też zdecydować się mogą Państwo na większą różnorodność płytek na ścianę. Wszystko jest możliwe, gdy ma się odpowiednie produkty dla swojego domu. Ściana nie musi być wcale nudna — w naszej ofercie znajdą Państwo szeroki dobór różnorodnych płytek na ścianę. Nasze produkty nadają się idealnie do łazienki, kuchni, salonu w stylu retro i w wielu innych przypadkach.

Narożniki ceglane — rozmaite zastosowanie płytek

Jeśli chcą Państwo stworzyć odpowiedni klimat w danym wnętrzu — retro, industrialny, vintage, rustykalny i wiele innych, możliwe jest to dzięki odpowiednim płytkom. Ważne są też fugi, bo one też potrafią zrobić diametralną różnicę. Można kłaść płytki elewacyjne na wiele różnych sposobów. Czasami nie trzeba obkładać całej ściany. Wystarczy zrobić ceglane narożniki w strategicznych miejscach. To coś, co jest w stanie odmienić wygląd wnętrz i wywołać określony efekt, ale też sprawić, że ściany będą czyste — dlatego warto przemyśleć takie rozwiązanie w miejscach, które są narażone na zabrudzenia. O wiele łatwiej przecież czyścić płytki niż myć czy wręcz odmalowywać całą ścianę.

Materiał zewnętrzny

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać najlepsze odpływy prysznicowe
Lampy do łazienki
Płytki ceglane

Jesteś zainteresowany reklamą?

Płytki ceglane