lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Jak urządzić małą sypialnię w bloku – smart rozwiązania na każdą kieszeń

Niewielka sypialnia może być problematyczna w urządzaniu, zwłaszcza gdy również i całe mieszkanie nie jest zbyt duże. W takiej sytuacji poszukuje się każdej wolnej przestrzeni do przechowywania, a jest ona szczególnie ważna w przypadku rodzin z dziećmi: tam odzież i zabawki potrafią zajmować naprawdę dużo miejsca. Jak urządzić małą sypialnię w bloku?

Szukaj miejsca wszędzie

Nie tylko wtedy, gdy potrzebujesz naprawdę dużo miejsca do przechowywania, ale właściwie zawsze. Nawet w niewielkiej sypialni można zastosować rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie ułożenie wszelkich niezbędnych przedmiotów. Doskonałą opcją są łóżka z pojemnikami na pościel pod spodem: pozwalają one na schowanie zapasowej bielizny pościelowej, a także innych rzeczy – jak chociażby zimowa odzież. Jeśli sypialnia jest na tyle mała, że obok łóżka nie zmieszczą się szafki nocne, a są one niezbędne – warto wybrać model mebla do spania wyposażony w specjalne półki w zagłówku. To nie tylko oszczędność miejsca, ale również ogromna wygoda: daje możliwość przechowywania telefonu, książki i innych niezbędnych przedmiotów nawet w przypadku braku miejsca na szafkę nocną.

Pamiętaj o odpowiednim doborze kolorów

Brak miejsca to nie jedyny problem niedużych sypialni. Kolejną kwestią, która potencjalnie może okazać się problematyczna, jest również odpowiednie jej udekorowanie. Sprawienie, że niewielkie pomieszczenie sypialne wygląda estetycznie, ale jednocześnie nie wydaje się być ciaśniejsze może stanowić nie lada wyzwanie. Przede wszystkim – warto wybierać jasne kolory. Dzięki temu pomieszczenie nie wydaje się być optycznie mniejsze, a przy tym jest niezwykle przytulne. Jeśli chcesz dodać wnętrzu naprawdę miłego klimatu – postaw na takie dodatki jak na przykład puszysty dywanik. Aby nadać pomieszczeniu bardziej rodzinnego charakteru – postaw na akcenty takie jak rodzinne fotografie czy laurki od dzieci i inne, podobne przedmioty.

Dopasuj rozmiar łóżka

Pamiętaj, że nawet jeśli marzysz o ogromnym łożu – nie ma co umieszczać go w zbyt ciasnej sypialni. Jeśli zajmie ono większość wolnej przestrzeni, po pierwsze – zabraknie miejsca na jakiekolwiek inne elementy wyposażenia, jak szafa czy nocne szafki. Po drugie – przemieszczanie się wokół tak wielkiego łóżka może być po prostu problematyczne. Warto zostawić dość przestrzeni w pokoju, by móc się swobodnie przemieszczać, a także umieścić wewnątrz wszelkie niezbędne elementy wyposażenia. Jednocześnie, nie ograniczaj się zbyt mocno: w końcu duże, wygodne łóżko jest gwarancją odpowiedniego wypoczynku nocą. Ten z kolei wpływa na Twoją produktywność przez cały dzień!