Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wykończyć salon, aby był piękny i wygodny dla całej rodziny?

17 listopada 2020

Salon to jedna z najważniejszych przestrzeń w każdym domu lub mieszkaniu. To właśnie tam koncentruje się życie całej rodziny, gdy jej członkowie spędzają wspólnie czas. Salon to też miejsce reprezentacyjne, do którego zapraszamy swoich gości. Warto dobrze zorganizować tę przestrzeń, stawiając na świetnej jakości elementy wyposażenia i wykończenia. Dlaczego? Bo to zwróci się w ten sposób, że przestrzeń będzie prezentowała się nienagannie, a przez wiele lat nie pojawi się nawet pomysł o remoncie.

Jak wykończyć salon w domu lub mieszkaniu?

W przeciętnym polskim salonie musi znaleźć się miejsce na strefę wypoczynkowa, z kanapą w roli głównej, a także na jadalnię. To właśnie najczęściej w salonie stoi bowiem stół z krzesłami, przy którym gromadzi się rodzina oraz goście. Warto zatem tak aranżować to miejsce, aby te ważne strefy umiejscowić tak, by salon nie był zbyt zapchany. Jeżeli w niewielkim pomieszczeniu znajduje się po prostu za dużo sprzętów i mebli, efekt nie jest do końca dobry. Zanim przystąpimy do urządzenia, warto zrobić sobie wstępny plan w jakimś dostępnym ogólnie programie graficznym. Czasami wystarczy też po prostu rozrysować sobie to na kartce papieru. Jeżeli wybieramy konkretne meble, zwróćmy uwagę na ich wymiary. Za pomocą sznurka, papieru do drukarki albo zwykłych gazet określimy, jak ten wymiar wygląda w realu, rozkładając na przykład papier na podłodze. Dzięki temu będziemy mogli bardziej wyobrazić sobie, jak wnętrze będzie wyglądało po włożeniu do niego wszystkich wybranych przez nas z elementów wyposażenia.

Modnie, ale z klasą

Jeżeli jednocześnie przemawiają do nas różne trendy, podobają nam się meble z tak zwanych różnych parafii, warto postawić na to, co proste, neutralne i klasyczne. W ten sposób do swojego wnętrza wprowadzimy pewne elementy bazowe, które będą dobrze prezentowały się bez względu na to, na jakie dodatki postawimy. Zwykle każdy dekoruje swoją przestrzeń na przykład za pomocą tekstyliów, ramek, świec, dekoracji przywożonych z podróży. Czasami w salonie stoją też rodzinne pamiątki. Aby te rzeczy dobrze prezentowały się razem ze sobą, tło powinno być jak najbardziej neutralne. Czym jest owo tło? To takie ważne meble, jak kanapa, stół, krzesła, meble pod sprzęt RTV. Rzeczy powinny ze sobą korespondować. Jeżeli wprowadza się do wnętrza na przykład za wiele gatunków drewna, zbyt dużo różniących się od siebie kolorów, za mocne kontrasty, można niestety osiągnąć efekt miszmaszu. W takim wnętrzu nie wypoczywa się już zbyt sympatycznie. Dobra baza to zatem podstawa. Do tego łatwo dobrać ciekawe dekoracje, które mogą być wymieniane na przykład w związku ze zmieniającymi się porami roku, świętami lub innymi ważnymi wydarzeniami.

baterie łazienkowe

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lampy do łazienki
Płytki ceglane
baterie łazienkowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

baterie łazienkowe