lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Łazienka styl skandynawski to prostota i naturalność

Jasne kolory, naturalne drewno oraz odpowiednio dobrane dodatki – właśnie to sprawia, że nasza łazienka przedstawia styl skandynawski, który jest u nas popularny już od kilku sezonów. Podczas projektowania warto zwrócić uwagę na to, by wnętrze, było ciepłe oraz funkcjonalne. Dzięki temu będziemy mogli w pełni cieszyć się wybranym przez nas stylem.

Naturalność to podstawa

Elementy drewna nadają łazience nie tylko eleganckiego wyglądu, lecz także naturalności. Łazienka styl skandynawski to nic innego, jak wprowadzenie dużej ilości światła nie tylko tego w postać żarówek, ale głównie naturalnego.

Świetnym rozwiązaniem jest znalezienie w projekcie łazienki miejsca na okno. Pozwoli to na jeszcze większe rozświetlenie pomieszczenia, a co za tym idzie lepsze samopoczucie osób przebywających w łazience.

Bardzo ważnym aspektem jest także utrzymanie wnętrza łazienki w jasnym kolorze. Musi być to koniecznie kolor biały, beż czy pastele. Ważne jest też to, żeby podłoga była dopasowana do całości. Tutaj możemy zdecydować się nie tylko na naturalne drewno, ale i płytki w stylu skandynawskim.

Warto pamiętać o dodatkach

Ostatnim ważnym elementem, który wpływa na efekt, są dodatki. To one dopełniają styl skandynawski, ale mogą wpływać również na większą wygodę. Za dodatki nie należy uważać wyłącznie figurek czy sztucznych kwiatów, a wręcz odwrotnie.

Tutaj jako dopełnienie całości świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju elementy wieszane na ścianie typu ramki, żywe kwiaty, a nawet kolor czy kształt kaloryfera. Oprócz tego ważne są również rzeczy codziennego użytku np. kosz na pranie, wieszaki na ręczniki, pojemnik na mydło.

Urządzając łazienkę, warto przemyśleć każdą decyzję, ponieważ nawet niewielki błąd może niekorzystnie wpłynąć na wystrój tego pomieszczenia. Oczywiście dodatki nie muszą być wyłącznie w jasnych kolorach. Może być to czerń, brąz, a nawet delikatny błękit.

Jak dopasować meble?

Podstawą stylu skandynawskiego jest porządek i prostota. Tak więc wszelkie kosmetyki i inne tego rodzaju produkty powinny być schowane. Pozwoli to na zachowanie ładu, a przede wszystkim elegancji.

Meble, które mają znaleźć się w łazience nie, powinny zajmować zbyt wiele miejsca, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji niewielki metraż. W takiej sytuacji najlepiej jest wstawić jeden mebel, ale taki który będzie w stanie pomieścić wszystko, co powinno się tam znaleźć.

Jeżeli chodzi o kolorystykę mebli to najlepiej jak, będzie to odcień brązu jednak nie zawsze, musi być to prawdziwe drewno. To zależy już od kwestii finansowej i dostępności.