lazienka-delux.pl

dom, ogród, budownictwo, nieruchomości

Dom

Nowości w budownictwie, które warto znać

W ostatnich latach sporo branż gwałtownie się zmienia, dostarczając coraz nowe rozwiązania i technologie dla klientów. Dokładnie to można powiedzieć też o budownictwie. Inwestorzy, którzy w najbliższym czasie planują budowę własnej nieruchomości, powinni zatem trzymać rękę na pulsie, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania. To, co teraz najpopularniejsze to między innymi domy pasywne i energooszczędne, które są bardzo tanie w utrzymaniu i eksploatacji. Co jeszcze słychać w budownictwie?

Nowości w budownictwie

Jak nowości w budownictwie wpływają na życie przeciętnego Kowalskiego? Właśnie tak, że może on wybierać spośród lepszych technologii i rozwiązań, na przykład podczas budowy własnej nieruchomości. Dzisiaj stosuje się takie rozwiązania, dzięki którym dom może być samowystarczalny, energooszczędny i tani w utrzymaniu. Warto zwrócić uwagę między innymi na możliwości, które są zgodne z nowymi wymogami dotyczącymi dbania o ekologię. Dzięki temu można uzyskać różnego rodzaju ulgi budowlane, co obniża znacząco koszty. Może to dotyczyć na przykład rozwiązań umożliwiających korzystanie z naturalnych sposobów ogrzewania domu i uzyskiwania energii. Mowa tutaj o panelach słonecznych i fotowoltaice.

Domy pasywne i nowe materiały budowlane

We współczesnym budownictwie jednorodzinnym zmieniło się naprawdę dużo. Dotyczy to między innymi materiałów budowlanych, które są teraz stosowane. Unowocześnienia weszły chociażby do obszaru dotyczącego ocieplania budynków. Dzisiaj ocieplenia robi się zupełnie inaczej, a doskonały efekt uzyskuje się już przy użyciu dużo mniejszej ilości materiałów izolacyjnych. Wszystko to, co jest nowością, stosunkowo szybko staje się standardem. Związane jest to między innymi ze świadomością inwestorów, którzy na etapie budowy domu wolą wydać więcej, aby później cieszyć się komfortowym życiem i obserwować, że koszty utrzymania domu rzeczywiście nie są wysokie. To charakteryzuje domy pasywne. Na etapie budowy taki dom kosztuje sporo, jednak później taniej go utrzymać, a dodatkowe koszty zwracają się w przeciągu kilku lub kilkunastu lat. Dom to przecież inwestycja często na całe życie, więc myśleć trzeba przyszłościowo.

Szybkie domy

Dawniej budowa domu trwała co najmniej 2 lata. Nieruchomość musiała przez pewien czas trwać w tak zwanym stanie surowym, aby można było ruszyć z kolejnymi pracami. Jedną z nowości w budownictwie, która nabiera coraz większej popularności, są takie domy, które można postawić w praktycznie 3 miesiące. Co ciekawe, taka nieruchomość może być użytkowana tak naprawdę przez cały rok. Nie są to zatem domki letniskowe, a pełnoprawne budynki do użytku dla rodziny.