Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Stylizacje mieszkań – po co się to robi?

17 grudnia 2020

Polacy bez wątpienia odkryli to, ile radości daje mieszkanie w pięknych wnętrzach. Coraz więcej osób stara się tak aranżować swoją przestrzeń osobistą, by zwyczajnie dobrze się tam czuć. Obecnie w naszym kraju modnych jest co najmniej kilka różnych stylów urządzania wnętrz. Wciąż przoduje trend związany z duchem skandynawskim. Boho oraz styl industrialny również są bardzo lubiane. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe sklepy z dodatkami i meblami, pojawiają się nowe tytuły blogów czy prasy wnętrzarskiej. Stylizacje mieszkań cieszą się bardzo dużą popularnością w internecie.

Stylizacje mieszkań

Mieszkania stylizuje się nie tylko po to, aby przyjemnie się w nich żyło. Warto wiedzieć o tym, że pojawiła się dziedzina, jaką jest home staging. Na czym ona polega? To profesjonalne stylizowanie mieszkań, które wykonuje się na przykład po to, aby nieruchomość było łatwiej sprzedać lub wynająć w trybie krótkoterminowym. Osoby pracujące w tej branży, dysponując tak naprawdę bardzo ograniczonym budżetem od inwestora, potrafią wyczarować przepiękne przytulne wnętrze. Dzięki temu mieszkanie czy dom, które jest dedykowany na przykład do sprzedania, robi większe wrażenie na osobach przeglądających ogłoszenia w internecie. Poza tym home staging ma również bardzo duże znaczenie wtedy, gdy naszą nieruchomość chcemy wynajmować w trybie krótkoterminowym, na przykład turystom.

Home staging, czyli stylizacje mieszkań

Na czym polega stylizowanie mieszkań? Najczęściej stosuje się łatwo dostępne i raczej tanie dodatki do wnętrz, takie jak na przykład tekstylia. Czasami wystarczy na przykład zmienić zasłony, narzutę, kupić kilka dekoracyjnych poduszek, aby wyczarować bardzo przytulną atmosferę w strefie wypoczynkowej w salonie. Mieszkanie wygląda na odmienione, a tak naprawdę kupiło się jedynie kilka drobnych rzeczy, w którejś z popularnych sieciówek. Takie stylizowanie mieszkań jest dosyć ciekawą branżą. Osoby, które zajmują się tym na bieżąco, działając z bardzo ograniczonym budżetem, wiele rzeczy wykonują też własnoręcznie.

Jak stylizowanie mieszkań wpływa na odbiór nieruchomości?

Home staging wpływa bardzo pozytywnie na odbiór mieszkań. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na przykład na nocowanie nie w hotelu czy hostelu, a w prywatnej nieruchomości, ponieważ jest ona przytulna, gościnna, zapraszająca do tego, by spędzić tam kilka dni. Ludzie szukają takich domów, które są namiastką prawdziwego mieszkania. Hotele są bardziej bezduszne, zaś mieszkania wynajmowane w trybie krótkoterminowym to takie przytulne gniazdka, w którym można spędzić czas na przykład podczas wakacji. Stylizowanie tych mieszkań bardzo pozytywnie przykłada się na to, jak często są wynajmowane na różnego rodzaju portalach.

baterie łazienkowe

Redakcja lazienka-delux.pl

Odkryj porady, które pomogą Ci stworzyć wymarzony dom i ogród! Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej, praktyczne wskazówki dotyczące remontów oraz pomysły na aranżację ogrodu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lampy do łazienki
Płytki ceglane
baterie łazienkowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

baterie łazienkowe